Gen� Hareket
ANA SAYFA   HAKKIMIZDA    TEMS�LC�L�KLER    BİZE ULAŞIN 
 
İnsan ve Medeniyet Hareketi (İMH) Günışığı Derneği tarafından "Zalime Karşı Sözümüz Var Mazlumdan Yana" programı düzenlendi.
08.05.2017 15:59:14
A | a

İnsan ve Medeniyet Hareketi (İMH) Günışığı Derneği tarafından "Zalime Karşı Sözümüz Var Mazlumdan Yana" programı düzenlendi.
Kağıthane Yahya Kemal Spor Kompleksi'nde gerçekleştirilen program, Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başladı. Programda, Tembihname ekibi "Zor Zaman Yiğitleri" isimli tiyatro oyunu ile büyük beğeni topladı. Sonrasında Kum gösterisi sahnelendi. Ardından söz alan İMH Günışığı Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Ammar Cengiz Şenol konuşmasında şu başlıklara değindi. 
İnsanlık tarihi ile başlar bizim sözümüz. Düne, bugüne, yarına ve ebediyete ulaşır.
Hz. Adem ile başlayan tevhidi şahitlik hak ve batıl mücadelesi peygamberlerle devam etmiş ve bugüne ulaşmıştır. Hak ile batıl mücadelesinde gri tona yer yoktur, ya Allah’tan yana tavır alacaksınız ya Şeytanın dostlarından yana, ya zulmedenlerin tarafında olacaksınız yada mazlumların ezilmiş halkların. Ya Rusya’nın Esed’inin yanında olacaksınız, yada Aylan bebeğin.

İnsan yaratıcısına verdiği sözü unuttu kıymetli dostlar. İMH Günışığı 
Derneği unutulan bu sözü hatırlatmak ‘Emr-i bi'l maruf nehy'i ani'l münker’ sorumluluğunu yerine getirmeyi şiar edinmiştir.

Daha sonra selamlama konuşması için söz alan, İnsan ve Medeniyet Hareketi Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Mehmet Güney, yaptığı konuşmada, yaklaşan ramazan ayına işaret ederek, insanların hayata, önce kendilerini düzelterek devam etmesi gerektiğini söyledi. 
Dünyada zulüm altındaki topluluklar ve ülkeler olduğuna dikkati çekerek, "Filistin, Türkistan, Suriye deyince, Afganistan, Irak deyince, orası bizim coğrafyamız. Bizim kardeşlerimiz. Oradaki kardeşlerimizin malları, canları, namuslarına kastedildiği sürece, bizim sözümüz var ve bundan sonra görülecek hesabımız var. Tüm bu işgallerin, dökülen kanların müsebbibi olduklarını yüzlerine ve cümle aleme haykırmanın da gerekliliğine inanıyoruz." diye konuştu. 
"Terör" ve "İslam" kelimelerinin bilinçli olarak bir araya getirildiğinin altını çizen Güney, bunun tersinin haykırılması gerektiğini dile getirdi. 
Ramazan ayının önemini anlatarak, "Kendimize bir sözümüz olmalı; yaklaşan ramazan ayında kendimiz ve Rabbimize verdiğimiz sözleri hatırlamalıyız. Topluma bir sözümüz olmalı; kardeşlik hukukumuzu geliştirmeli ve ötekileştirmeden herkesle kardeş olmalıyız. Dünyaya sözümüz olmalı; İslam adını, terörizm ile yan yana getirenlere karşı dimdik durmalı ve buna müsaade etmemeliyiz." değerlendirmesinde bulundu. Programın anlam ve önemini içeren Sözümüz Var Manifestosunu, Serkan Demirel ve Mustafa Çöpüroğlu okudu.
Ardından sanatçı Ömer Karaoğlu konseri ve İMH Günışığı Derneği Ev Grup Okumları(EGOP) korosunun söylediği ezgilerle program nihayete erdi. 
Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği program çerçevesinde, kermes de düzenlendi.

 

 
Etkinlik Haberleri
Genç Hareket Okulu İkinci Haftasında.
Genç Hareket Okulu eğitim programımız ikinci haftasını tamamladı. Yine aynı heyecanla program...
Nurul İzah Derslerimiz Başladı.
Genç Hareket Kırklareli olarak,Okt.Abdullah Demirci Hocamız ile [KES]Arapça anlatımlı ...
İlim ve Hayat Derslerinde Haluk NAS Konuştu.
İnsan Vakfı Eğitim Merkezi Başkanı Haluk NAS, Toplumsal Değişim konulu sunum yaptı. İlim ve Hayat...
Genç Hareket KUDÜS Özel
UYAN! DİREN! ÖZGÜRLEŞ! [KES] Genç Hareket olarak bu hafta "Kudüs&quo...
Genç Hareket Kırklareli Temsilciliğimizden Ziyaret.
Genç Hareket Kırklareli temsilciliğimiz Genel Merkezimizi ziyaret ettiler. Dönem Sonu...
 
ETKİNLİK TAKVİMİ
3
MART
Öncülerin İzinden Seminer Dizisi
...
 
KİTAP TAHLİLİ
Bir Değirmendir Bu Dünya
Müslüman dünyasının acılarını yüreğinde hissedip kendi ...


                         
 
YAZILAR
Serkan Demirel
YENİDEN BİSMİLLAH
Mehmet GÜNEY
Hayat iman ve Cihad… Alnımızın yazısı.
Kemal ÖZDEN
Değerli Genç Kardeşim!
 
 
 
SİTE HARİTASI
Bahariye Mevlevihanesi Eyüp Merkez Mah. Silahtarağa Cad. No:12 EYÜP / İSTANBUL
 
T: 05434968534
F: 0 212 501 31 05
E: bilgi@genchareket.org
E-BÜLTEN KAYIT
Tüm etkinliklerimizden haberdar olmak için mail listemize kaydolun...
Tüm Hakları Saklıdır 2015 © Genç Hareket | Site Haritasi “Bir Gençlik” Hareketi