Gen� Hareket
ANA SAYFA   HAKKIMIZDA    TEMS�LC�L�KLER    BİZE ULAŞIN 
 
GENÇ HAREKET İZCİLERİ ORFAMDER’İN FİDAN DİKİMİ ETKİNLİĞİNE KATILDI
02.04.2016 10:06:14
A | a

GENÇ HAREKET İZCİLERİ ORFAMDER’İN  FİDAN DİKİMİ ETKİNLİĞİNE  KATILDI


Bu yıl beşincisi düzenlenen “Fidan Dikim Etkinliği” programını Göktürk mevkiinde gerçekleştirdi. Etkinliğe Genç Hareket İzcilerimizle katıldık.

Dünya ormancılık günü ve haftası programları kapsamında düzenlenen etkinliğe, ORFAMDER genel başkanı Kemal KAYA, İstanbul orman bölge müdürü Zekeriya MERE, Marmara Ormancılık Araştırma Enstitüsü Müdürü Dr. Mehmet Özdemir, İstanbul Orman İşletme Müdürü Göksel Gök, Şair Ahmet Mercan, Şube Müdürleri, İşletme Şefleri, ORFAMDER üyeleri aileleriyle birlikte şenliğe katıldılar. Ayrıca farklı okullardan yaklaşık 500 öğrenci ve izci grupları katılım gösterdi. Çeşitli yarışmalar, şiirler, uçurtma etkinlikleri ve fidan dikimi organizasyonu ile keyifli anlar yaşandı.
 
Fidan Dikim Şenliği; farklı okullardan öğrencilerin, STK’ların ve meslek gruplarının katılımıyla başladı. Başlangıçta günün anlam ve önemine dair konuşmalar gerçekleştirildi. İlk konuşmacı olarak söz alan Zekeriya MERE, “yıl içinde bir çok fidan dikim etkinliği programına dahil olduk fakat, ORFAMDER’in gelenekselleştirdiği fidan dikim şenliği organizasyonundan ayrı bir lezzet duyuyoruz” dedi.

Ardından söz hakkı verilen şair Ahmet Mercan, beşikten mezara ormanların önemine vurgu yaptı.
ORFAMDER genel başkanı Kemal KAYA, “Bir yetimi giydirme hassasiyetiyle, birazdan bu toprağı fidanlarla giydireceğiz. Toprağa örtü olacak ağaçlar dikeceğiz” vurgusuyla konuşmaları hitama erdirdi.

IMG_1939

Konuşmaların ardından misafirler için hazırlanan ikramlar dağıtıldı. Dağıtılan sıcak çorbaların  tadı damaklarda iz bıraktı. Taze hazırlanmış sandviç, meyve suları, çay ve kahve ikramları, soğuk iklimin sıcak lezzetlerindendi…

IMG_1957

Ayrıca, programda daha önceden tebliğ edilen ve çocuklar tarafından heyecan ile beklenen afiş yarışması yapıldı. 5 kişilik jüri tarafından değerlendirilen onlarca afişten 3 tanesi derece aldı ve çift kişilik tema park bileti ile ödüllendirildi.

IMG_1947

İkramlar ve afiş yarışmasının ardından, katılımcı çocuklar tarafından orman konulu şiirler okundu. Eğlencenin ve adaptasyonun zirvesinde fidan dikim etkinliğine geçildi. Yaklaşık 2000 fidan toprakla buluşturuldu. Herkesin büyük bir heyecan ile fidan diktiği o anlar, günün en özel zaman dilimlerindendi…

IMG_1978

Havanın soğukluğu ve rüzgarın yoğunluğu zor şartlar ortaya koymuş olsa da, uçurtma etkinliği için nimet oldu. Etkinlik kapsamında dağıtılan uçurtmalar, çaba gerektirmeden havalanıyor ve genç yaşlı demeden herkes için ayrı ve tarifsiz heyecana neden oluyordu. Uçurtma etkinliğinin devam ettiği esnada, çuvalla ilerleme ve kaşıkta yumurta taşıma yarışması yapıldı.

IMG_2020

IMG_2047

Bu yarışmalara katılan ve kazanan çocuklara çeşitli ve birbirinden güzel hediyeler dağıtıldı. Şapka ve kalem hediyeleri, eğlenceli müzikler eşliğinde icra edilen fidan dikim şenliği bir sonraki ormancılık haftasında tekrar buluşmak temennileriyle sona erdi…

 

 
Etkinlik Haberleri
Yepyeni Bir Soluk Bir Hikayem Soluk
Genç Hareket’den yepyeni bir çalışma! Bir Hikayem Var! Üç hayat, &...
Genç Hareket Okulu büyük bir heyecanla başladı..
Genç Hareket Okulu büyük bir heyecanla başladı. [KES] Genç Hareket Okulu &l...
Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi öğrencilerini ağırladık.
Genç Hareket olarak Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi öğrencilerini ağı...
Fecir Genç Temsilciliğimiz Ev Grup Okumaları Yıl Sonu Programı düzenledi.
Fecir Genç Temsilciliğimiz Ev Grup Okumaları Yıl Sonu Programı düzenledi. ...
Genç Hareketin Cevherleri Bursa'da kardeslik kampı yaptılar.
Genç Hareketin cevherleri Bursa'da kardeslik kampı yaptılar. Genç Hareket Mevla...
 
ETKİNLİK TAKVİMİ
3
MART
Öncülerin İzinden Seminer Dizisi
...
 
KİTAP TAHLİLİ
Bir Değirmendir Bu Dünya
Müslüman dünyasının acılarını yüreğinde hissedip kendi ...


                         
 
YAZILAR
Serkan Demirel
YENİDEN BİSMİLLAH
Mehmet GÜNEY
Hayat iman ve Cihad… Alnımızın yazısı.
Kemal ÖZDEN
Değerli Genç Kardeşim!
 
 
 
SİTE HARİTASI
Bahariye Mevlevihanesi Eyüp Merkez Mah. Silahtarağa Cad. No:12 EYÜP / İSTANBUL
 
T: 05434968534
F: 0 212 501 31 05
E: bilgi@genchareket.org
E-BÜLTEN KAYIT
Tüm etkinliklerimizden haberdar olmak için mail listemize kaydolun...
Tüm Hakları Saklıdır 2015 © Genç Hareket | Site Haritasi “Bir Gençlik” Hareketi