Gen� Hareket
ANA SAYFA   HAKKIMIZDA    TEMS�LC�L�KLER    BİZE ULAŞIN 
 
İzmir Temsilciliğimiz “Eğitim ve Kültür Kampı” Düzenledi.
04.02.2016 21:09:15
A | a
 İnsan ve Medeniyet Hareketi ile Genç Hareket İzmir “Eğitim ve Kültür Kampı” Düzenledi.


 
 
İMH-İZMİR ve GENÇ HAREKET İZMİR KIZ BİRİMİ, Manisa Şehzadeler Belediyesi ile İlim Yayma Cemiyeti MANİSA Şubesinin destekleriyle Manisa İlinde 30 Ocak-3 Şubat tarihleri arasında 5 Gün süren, okuma ve Kültür içerikli Sömestr Kampı gerçekleştirdi, Kampa Manisa İlim Yayma Cemiyeti Kız Yurdu ev sahipliği yaptı.

 

         İnsan ve Medeniyet Hareketi, her yıl olduğu gibi bu yıl da Eğitim Komisyonu ve Genç Hareket ile geleceğimizin mühminelerine ufuk açmak, İzmir kırsalında güzel ürünler yetiştirmek adına Şehrimizin Çeşitli okullarından, seçilerek gelen 35 Genç kızımıza; Okul döneminin yoğun temposunundan, hayatlarının monotonluğundan uzaklaştırarak; hem öğretici hem eğlendirici unutulmaz bir kampla önemli bir anı daha yaşatmış oldu.
 
                                      
 
         Merkezinde ‘İnsan’ olan ve ‘Medeniyet’ inşaasına talip olan, İnsan ve Medeniyet Hareketi-İzmir Şubesi, Unutulmaz hizmetlerden birisini daha başarıyla gerçekleştirdi. Gençlerin istekleri ve ihtiyaçlarını doğru tespit edip uygun zaman dilimi içerisinde her gencimizin hayatına son derece faydalı bir programı eklemiş oldu.
 
                                          
 
         Programda yer alan Namaz, Kur-an’ı Kerim okuma ve Yazar okumalarında hem disiplinli hem de içselleştirici bir kamp sürecinin içerisine giren gençlerimiz, sabah namazında Cami ziyareti ve cemaat şuuruna katkıda bulundular.
 
    
        
Kampımızın en verimli bölümlerinden biri de kuşkusuz Önemli Şahsiyetlerin tanıtıldığı “Öncü Şahsiyetler” sinevizyonlarıydı. İnsan ve Medeniyet Hareketinin sembol isimlerinden ve tüm İslam Coğrafyasının abisi ‘Ümmetin Yüreği’ Şehit Bahattin YILDIZ, Necip Fazıl KISAKÜREK, Cemil MERİÇ, Nurettin TOPÇU, Rasim ÖZDENÖREN, Nuri PAKDİL, Sezai KARAKOÇ, Cahit ZARİFOĞLU ve Erdem BAYAZIT gibi gençliğin hafızalarında unutulmaz izleri olan şahsiyetlerin tanıtılması, nefessiz izlendi ve önemli notlar alındı.
 
    
 
    
 
         Kampımızın merkezinde “OKUMA” olunca yoğun bir okuma süreci de gençlerin hafızalarında en önemli yeri alıyordu. Bu arada gençler için güzel bir sürpriz vardı. Gençlerimiz kamp boyunca okudukları Nazife ŞİŞMAN Hanım efendi ile Mart ayında kahvaltı yapıp okumalarını değerlendirecekleri “Yazar Buluşmaları” organizasyonunun da doğal katılımcıları oldular
 
 
    
    
 
 
         Yoğun Okuma sürecininin akşamında genç kızlarımız, El Sanatları, Ebru, Mangal’a, Satranç ve Film etkinlikleri ile takım ruhu ve ekip halinde olmayı da yarışmayı da heyecan dolu yüreklerle yaşadılar.
 
    
 
 
         Kampımızın diğer önemli etkinliklerinden biri de kuşkusuz Akademisyenlerimizin, hem gençlerimize hem de Manisa Halkına verdikleri değerli Konferanslarıydı. Prof. Dr. Mustafa ÖZEL hocamız ‘Medeniyet Tasavvurumuz’ üzerine, Yrd. Doç. Dr. Ramazan HAYKIRAN da ‘Geçmişten Gelen Kimlik; TARİHİMİZ VE BİZ’ konusunda bilgi dünyamızın zenginleşmesine büyük katkı sağladı. Gençlerin soru-cevapları programların önemli bir eksiğini de gidermiş oldu. Konferanslar Öncesi İHM İzmir ve Genç Hareket İzmir’in tanıtım videoları izleyiciler tarafından heyecanla izlendi.
 
  
     
  
     

         Manisa; Şehzadeler şehri, her sokakta her mahallede tarihin bir dönemine şahitlik etmiş, birbirinden önemli eserleri barındıran, bağrından kahraman Şehzadeleri çıkaran önemli bir şehir. Tabi ki bu şehrin Tarihsel dokusuna şahitlik etmemek olmazdı. Mevlevihane, Ağlayan Kaya, Muradiye Camii, Sultan Camii ve Külliyesi ve bir çok tarihi değerlerde yaptığımız seyahat; Ülkemizin Kültürel değerleri içerisinde şüphesiz en önemli yerlerinden biri olan Spil dağı ile zirveye çıktı.
 
 
    
    
 
 
         Spil dağı ile Gediz Nehirleri arasında yer alan; Tarihi, doğal ve folkrolik değerler bakımından zengin Şehzadeler şehri Manisa ve Manisa’nın değerli kurumlarından Manisa Şehzadeler Belediyesi ile Manisa İlim Yayma Cemiyetinin, yüreğinde, 30 Ocak-3 Şubat tarihleri arasında 5 gün süren unutulmaz bir program gerçekleştirmiş olduk.
 
     
         İnsan ve Medeniyet Hareketi – İzmir Genç Hareket olarak, bizlere desteğini esirgemeyen başta Şehzadeler Belediyesi ve Değerli Başkanımız ile İlim Yayma Cemiyeti Manisa Şubesi tüm yetkililerine, tüm kalbi duygularımızla, pırıl pırıl gençlerin masum kalplerinden bize ilettikleri teşekkür, dua ve selamlarını sunuyor, rızasını Allahtan bekleyen, emek sahibi tüm dostlara, İslami kaygılarıyla şekillenmiş ilim ve irfan dolu çalışmalar ve Allah rızası ekseninde rahmet ve bereket dolu nice çalışmalar diliyorum.
 
 
 
Haber: Ahmet GÜLCAN
İMH-Genç Hareket İzmir – Şubat 2016
 
 
Etkinlik Haberleri
Fikirder temsilciliğimiz -Çalışan Gençlik- iftarı düzenledi.
Fikirder temsilciliğimiz -Çalışan Gençlik- iftarı düzenledi.  ...
Cevher Okumaları Kırklareli Temsilciliğimizde devam ediyor.
Cevher Okumaları Kırklareli Temsilciliğimizde devam ediyor.[KES] 06.03.2016 Başlayacak. 1.Dave...
Bahariye Hukuk Buluşmaları’nda bu ay ‘Adalet Kavramının Kur’ânî Temelleri’ başlığı konuşuldu.
Beşincisi organize edilen Bahariye Hukuk Buluşmaları’nda bu ay ‘Adalet Kavramının Kur&rs...
28 Şubat Darbesi ve Tüm Darbeler Telin Edildi.
Ülkemizde ve Dünyada gerçekleştirilen darbeler protesto edildi.[KES] 28 Şubat 19...
Kırklareli temsilciliğimiz,Alemi İslam Sohbetleri adı altında Ziyad MUSTAFA ile Ümmetin Şam-ı Şerif ile İmtihanı adlı programını gerçekleştirdi.
Genç Hareket Kırklareli olarak Alemi İslam Sohbetleri adı altında Ziyad MUSTAFA ile...
 
ETKİNLİK TAKVİMİ
3
MART
Öncülerin İzinden Seminer Dizisi
...
 
KİTAP TAHLİLİ
Bir Değirmendir Bu Dünya
Müslüman dünyasının acılarını yüreğinde hissedip kendi ...


                         
 
YAZILAR
Serkan Demirel
YENİDEN BİSMİLLAH
Mehmet GÜNEY
Hayat iman ve Cihad… Alnımızın yazısı.
Kemal ÖZDEN
Değerli Genç Kardeşim!
 
 
 
SİTE HARİTASI
Bahariye Mevlevihanesi Eyüp Merkez Mah. Silahtarağa Cad. No:12 EYÜP / İSTANBUL
 
T: 05434968534
F: 0 212 501 31 05
E: bilgi@genchareket.org
E-BÜLTEN KAYIT
Tüm etkinliklerimizden haberdar olmak için mail listemize kaydolun...
Tüm Hakları Saklıdır 2015 © Genç Hareket | Site Haritasi “Bir Gençlik” Hareketi