Genç Hareket
ANA SAYFA   HAKKIMIZDA    TEMSİLCİLİKLER    BİZE ULAŞIN 
 
Üniversiteli kardeşlerimizle tanışma yemeği
A | a

YENİDEN BİSMİLLAH ,DÜŞÜNMEYE BİSMİLLAH ,KARDEŞLİĞE BİSMİLLAH ,DAVAYA BİSMİLLAH, HAREKETE BİSMİLLAH..

Üniversiteli kardeşlerimizle yeni bir döneme beraber Bismillah dedik. İstanbul’daki üniversitelerde okuyan kardeşlerimizle tanışma yemeğinde bir araya geldik. Program Kuran-ı Kerim tilavetiyle başlayıp Genç Hareket Başkanı MURAT ÖZAYDIN ağabeyin konuşmasıyla devam etti. Akabinde Genç Hareket tanıtım filmi izlendi. İnsan ve Medeniyet Hareketi Yönetim Kurulu Başkanı KEMAL ÖZDEN ağabeyin selamlama konuşması yapıp bizlere tavsiyelerde bulundular. Son olarak İnsan ve Medeniyet Hareketi Yönetim Kurulu Başkan yardımcısı MUHAMMED FESİH KAYA ağabeyimiz duygularımıza ve düşüncelerimize tercüman olan ‘’ Alamazlar İmanımı’’ ezgisini seslendirdi ve ‘’Bu mücadele Allah’tan başka herşeyi olanlarla, Allah’tan başka hiçbir şeyi olmayanların mücadelesidir.’’ diyerek konuşmasını bitirdi. Programımız burada sona erdi…

Genç Hareket Başkanı MURAT ÖZAYDIN ağabeyin konuşması;

Kıymetli kardeşlerim,
Yeni bir dönemin başında hepinizi muhabbetle selamlıyorum. 
Biz Hz. Adem’den bugüne gelen köklü bir davanın neferleriyiz. Bütün peygamberlerin, salihlerin, sıddıkların, şehitlerin omuzlarında yükselen tevhid ve adalet şiarlarının bugünkü taşıyıcılarıyız. Omuzlarımızda büyük bir sorumluluk var. 
Son 100 yıldır tamamen çözülen bir ümmetin yeniden uyanışı ve dirilişi için mücadele sorumluluğunu yüklenmesi gereken öncü müslüman gençleriz. 
Acılı bir coğrafyanın çocuklarıyız.

KARDESLER,bizi biz yapan, değerlerimize, bu ümmete ve bu coğrafyaya olan bağlılığımızdır. Bizi biz yapan derdimizdir, davamızdır. Allah’ın derdiyle dertlenmeyenleri Allah dünyalık dertle dertlendirir.Ne mutlu ki bizler Allah’ın derdiyle dertlenmişiz.
Davamız tevhid ve adalet davası, derdimiz ümmetin derdidir.

Biz Allah'ın kitabında kardeş kıldığı insanlarız. Kardeşlerimizin derdi tasası bizi bağlar. Çalışmalarımızın merkezinde kardeşlerimizi çoğaltma, kardeşliğimizi perçinleme çabası yer almalıdır. Bir derdimiz var ve BİZLER dert sahibi olanları arıyoruz. Bu dertten bihaber yaşayanları da bu dertle buluşturmak istiyoruz. Bunu yaparken aşkla şevkle yapmak istiyoruz. 
Aramızda sevgiye, muhabbete ve güvene dayanan bir birliktelik kuralım istiyoruz. Mekanik bir ilişki biçimini doğru bulmuyor, samimi, organik bir birlikteliği savunuyoruz.

Kardeşlerim, 
Ümmeti içinde bulunduğu halden kurtaracak olan kaliteli, fedakar, dava adamı müslümanlar olacaktır. Bizim çalışmalarımızda birinci hedefimiz kaliteli Müslümanların yetiştiği bir ocak olmaktır.

Çalışmalarımızdan, okuyan, araştıran, sorgulayan, doğru bildiğini yapmaktan ve söylemekten geri durmayan; özverili, fedakar, mütevazi, onurlu ve kararlı müslümanlar yetişsin istiyoruz.

Üniversite yılları hızla geçiyor. Boşa geçirecek bir saniyemiz bile yok. ÜNİVERSİTEYİ Her anını dolu dolu geçireceğimiz bir mücadele ve davet süreci olarak görüyoruz. Hem kendimizi yetiştireceğimiz hem de kardeşlerimizle dayanışma içinde olacağımız bir süreç. ,
İnsanların hidayetine vesile olacağımız bir süreç.
Bu dönem genç hareket olarak özellikle üniversite istişare ekiplerinin olgunlaşması,genel sohbetler ve bu sohbetlerin istikrara kavuşması,özel halkalar,kitap okuma grupları ve sosyal sorumluluk projeleri ile sizlerle beraber yürüyeceğiz.
İhtisas alanlarını bir yetişme ve davete Bir İmkan sağlama adına Bu Yıl İladep ilahiyat destek programı,sağlıkçılara , hukukçulara,mühendislere yönelik ihtisas çalışmalarına bismillah diyeceğiz.
Kampüslerde,fakültelerde yurtlarda artık daha güçlü bir şekilde DAVET çalışmaları ortaya koymak için siz kardeşlerimizin özverili çalışmalar sergilemesi gerekiyor.
Bulunduğumuz mekanların hakkını verme adına evlerimizin daha güçlü bir eğitim yuvası olma adına yeni dönemde denetlenebilir ve uygulanabilir programlarla evlerimize yeni bir vizyon kazandırmayı sağlayacağız.Her bir kardeşimizin sahada, gerek kurumlarımızda,gerek üniversitede gerek ortaöğretimlerde abilik ablalık , liderlik yapacağı aktif çalışmalara katılmalarını hedefliyoruz..
Kurumlarımızda bulunan her bir üniversiteli kardeşimizin üniversite çalışmalarının içerisinde kurum çalışmalarını aksatmadan bulunmasını arzu ediyoruz. 
Bu dönemde çıkacak dergi ve kitap çalışmaları ile gençlerimizin yazı ve düşünsel manada gelişimlerine imkan tanımış ve de kendimizi yazılı kaynaklarla ifade ettiğimiz bir ürün ortaya koymuş olacağız.
Kardeşlerim son olarak bu çalışmalar içerisinde bulunan tüm kardeşlerimize ,abilerimize,İnsan ve Medeniyet Hareketi Yönetimine ve Yüksek İstişaresi’ne teşekkür ediyorum.Son olarak ’’Harekete geçirmeyen iman sırat köprüsünden de bizleri geçirmez’’ diyerekten konuşmamı sonlandırırken, sizleri Allah’a emanet ediyorum. Allah yar ve yardımcımız olsun.


 
Etkinlik Haberleri
Üsküdar Temsilciliğimiz Ortaokullu öğrencilere yönelik bir kamp gerçekleştirdiler.
Üsküdar Temsilciliğimiz Ortaokullu öğrencilere yönelik bir kamp gerçekleş...
Sakarya temsilciliğimiz, "Kur'an'a Göre Dört Terim" ve " Ya Tahammül Ya Sefer " isimli kitapların tahlillerini yaptılar.
Kardeşlerimizle okumuş olduğumuz "Kur'an'a Göre Dört Terim" ve " Ya...
Genç Hareket Sağlık Biriminden Atatürk Arboretum gezisi
İstanbul'un Saklı Cenneti: Atatürk Arboretumu [KES] Sisli bir İstanbul sabahı....
Genç Hareket Üniversite Komisyonu olarak,‘’Önden Gidenler’’ adlı bir kamp gerçekleştirdik.
Genç Hareket Üniversite Komisyonu olarak, İstanbul’daki üniversite sorumlusu ...
Genç Hareket Serik Çanakkale şühedanın izinde doğa yürüyüşü düzenledi.
İmh Serik Çanakkale şühedanın izinde doğa yürüyüşü düzenledi. ...
 
ETKİNLİK TAKVİMİ
5
OCAK
Hz.Hamza r.a ve Hz.Habbab bin Eret r.a
Tembihmame dönem finaline muhteşem bir sunum ile giriyor. Hz.Ham...
29
ARALIK
Genç Hareket Okulu "Gündem Tahlilleri"
Genç Hareket Okulu "Gündem Tahlilleri" ile ...
 
KİTAP TAHLİLİ
Kur'an Işığında Farklı Konular Farklı Yorumlar
İlahiyat fakültesi lisans döneminde öğrenci iken sürekl...


                         
 
YAZILAR
Mehmet GÜNEY
Hayat iman ve Cihad… Alnımızın yazısı.
Kemal ÖZDEN
Değerli Genç Kardeşim!
Murat ÖZAYDIN
Yüreklere dokunan mecra. Genç HAREKET!
 
 
 
SİTE HARİTASI
Bahariye Mevlevihanesi Eyüp Merkez Mah. Silahtarağa Cad. No:12 EYÜP / İSTANBUL
 
T: 0 533 927 23 59
F: 0 212 501 31 05
E: info@genchareket.org
E-BÜLTEN KAYIT
Tüm etkinliklerimizden haberdar olmak için mail listemize kaydolun...
Tüm Hakları Saklıdır 2015 © Genç Hareket | Site Haritasi “Bir Gençlik” Hareketi