Gen� Hareket
ANA SAYFA   HAKKIMIZDA    TEMS�LC�L�KLER    BİZE ULAŞIN 
 
Genç Hareket Yaz Kampı Yapıldı.
A | a
Derler ki Kur'an, Allah'ın okunan; tabiat ise seyredilen ayetleridir. Yüzde doksana yakın bir kesimimizin şehirlerde yaşadığı günümüzde belki de en çok unuttuğumuz şeylerin başında gelir; tabiat ayetlerini seyredip, onlardan ibret almak. 

İşte böyle bir unutulmuşluğun içerisinde beton duvarların ardından sıyrılıp okuduğumuz Kur'an'ın yanında bir de seyretmemiz gereken tabiatın olduğunu öğrendik biz bu kampta. Genç Hareket olarak gerçekleştirdiğimiz Bolu Aladağ Yaz Kampı, üniversitelerde okuyan biz gençlerin tabiatla yeniden hemhal olmasını sağladı.
Genç Hareket olarak 6 gün boyunca yaklaşık 40 kişilik bir kadroyla Bolu Aladağ'da bu yazıya sadece küçük bir kısmını sığdırabileceğimiz güzel, ve bir o kadar da eğitici bir kamp gerçekleştirdik. Voleybol, futbol, badminton vb. sportif faaliyetlerden tutun da gece yürüyüşüne, zirve yolculuğuna kadar pek çok aktivitede bulunduk. Tabiatın içerisinde o gürültüden, kirlilikten uzak ortamında gerçekleştirdiğimiz sportif faaliyetlerin bedenen kazandırmış olduğu dinginliğin yanısıra Raif NAS, Fesih KAYA, Abdülmevla SEZER, Şahin İbrahim GÜLERYÜZ abilerimizle gerçekleştirdiğimiz hasbihal ortamları da ruhumuza ayrı bir dinginlik ve olgunluk kazandırdı.

Bu bakımdan Aladağ kampının hem ruhen hem de bedenen bizleri olgunlaştırdığını, Müslüman kimliğimizin şuuruna varma noktasında bizleri eğittiğini söylemenin çok doğru olduğu kanaatindeyiz. Özellikle gerçekleştirdiğimiz uzun zirve yolculuğunda verdiğimiz molalarda Orhan DEMİRAL ağabeyimizin tabiat üzerinden gerçekleştirdiği benzetmeler noktasında doğadaki her varlığın, her oluşun insan yaşamındaki belirli durumların birer aynası olduğunun idrakine vararak tabiatı nasıl okumamız gerektiğini anladık. Gece yürüyüşüyle kendimizi o şehir hengamesinden kurtarıp yanımızda sadece Allah'ın olduğunun idrakiyle kendimizi vicdanımızla ve korkularımızla yüzleştirdik. 
Aynı zamanda bu ulvi tefekkür atmosferine Kenan DAĞLAR ve grubuyla gerçekleştirdiği, arkadaşlarımızın da katılım gösterdiği marş, ilahi ve şiir gibi gönül dünyamıza hitap eden ezgiler söylerken; bayrak yarışıyla da gençliğimizin bizlere vermiş olduğu dinamizmi hissettik. Ayrıca her gün bir arkadaşımızın anlatımıyla dört günde dört sahabeyi tanıyarak onları örnek alma ve çağımızın sahabeleri olma yolunda da adımlar attık. Kur'an okumaları ve ezberi yapmanın yanında ''Yoldaki Mühendis'' kitabını okuyarak Filistin davasının yürekli mücahidlerinden Abdullah Bergusi'yi de tanıma imkanı elde ettik.

Son gün gerçekleştirdiğimiz istişare neticesinde ise Genç Hareket'in üniversitelerdeki faaliyetleri, neler yapılabileceği, neler yapılması gerektiği hususlarında Serkan DEMİREL ağabeyimizin başkanlığında Genç Hareket'in üniversiteli genç mensupları olarak tavsiyelerimizi ve eleştirilerimizi ortaya koyma imkanı elde ettik.
Kısacası birçok farklı durumu, farklı olguyu aynı kamp alanında realiteye dökmede büyük bir başarı sergiledik. Bu kampın organize edilmesinde ve kamp neticesinde böyle bir başarının alınmış olmasında emeği geçen tüm ağabeylerimize, arkadaşlarımıza minnettar olduğumuzu belirtmek ve hepsine Allah sizlerden razı olsun demek istiyoruz.
Allah'ın rahmeti ve bereketi üzerinize olsun.

Haber:Umut ULUSOY
İstanbul Üniversitesi
 
Fotoğraf Galerisi
Genç Hareket Yaz Kampı Yapıldı.
Derler ki Kur'an, Allah'ın okunan; tabiat ise seyredilen ayetleridir. [KES]Yüzde doksan...
Mehmet Zahid KOTKU'yu (Rh.A) Yılında Rahmetle Anıyoruz...
Vefatının 38. Yılında Mehmet Zahid KOTKU'yu (Rh.A) Yılında Rahmetle Anıyoruz......
 
ETKİNLİK TAKVİMİ
3
MART
Öncülerin İzinden Seminer Dizisi
...
 
KİTAP TAHLİLİ
Bir Değirmendir Bu Dünya
Müslüman dünyasının acılarını yüreğinde hissedip kendi ...


                         
 
YAZILAR
Serkan Demirel
YENİDEN BİSMİLLAH
Mehmet GÜNEY
Hayat iman ve Cihad… Alnımızın yazısı.
Kemal ÖZDEN
Değerli Genç Kardeşim!
 
 
 
SİTE HARİTASI
Bahariye Mevlevihanesi Eyüp Merkez Mah. Silahtarağa Cad. No:12 EYÜP / İSTANBUL
 
T: 05434968534
F: 0 212 501 31 05
E: bilgi@genchareket.org
E-BÜLTEN KAYIT
Tüm etkinliklerimizden haberdar olmak için mail listemize kaydolun...
Tüm Hakları Saklıdır 2015 © Genç Hareket | Site Haritasi “Bir Gençlik” Hareketi